بانک سینا

سه شنبه،14 آذر 1402
بانک سینا
   
 
  • پرسشهای معمول
   بخش: اصلی -> بانکداری الکترونیک
   پرسشها :پاسخها :

   اگر سینا کارت من گم شود چه کنم؟   در این صورت بایستی به نزدیکترین شعبه بانک سینا نسبت به اعلام مفقودی سینا کارت خود اقدام نمائید یا در غیر این صورت با شماره 88532434-021 روابط عمومی بانک سینا یا 41731-021 واحد کارتهای بانکی تماس بگیرید.

   برگشت به بالا
   هزینه صدور سینا کارت چقدر است؟   هزینه صدور سیناکارت 23000 هزار ریال است. هزینه صدور سیناکارت المثنی هم 23000 ریال و هزینه تمدید کارت 15000 ریال می باشد.

   برگشت به بالا
   بانکداری الکترونیک چیست؟   یکی از مهمترین دغدغه های بانکداری مدرن، فراهم سازی بستری مناسب برای مشتریان در راستای تسهیل در دریافت خدمات، فارغ از موقعیت مکانی و زمانی مشتری می باشد. با توجه به این موضوع، ارائه خدمات به مشتری توسط رسانه های الکترونیک را بانکداری الکترونیک گویند. لازم به ذکر است این موضوع با مکانیزاسیون خود بانکها، کاملا" متفاوت است زیرا ممکن است یک بانک کاملا" مکانیزه باشد ولی خدمات به مشتریان از طریق رسانه های الکترونیکی ارائه ندهد. در این حالت، استفاده بانک از سامانه های اتوماسیون به معنی ارائه خدمات بانکداری الکترونیک نمی باشد. البته ذکر این نکته بسیار مهم است که زیر ساخت ارائه صحیح خدمات بانکداری الکترونیک، سامانه های اتوماسیون بانکی نظیر بانکداری متمرکز ( Core banking ) می باشند.

   برگشت به بالا
   منظور از بانکداری متمرکز چیست؟   اصول کار بانکداری متمرکز بر وجود یک واحد اطلاعات مرکزی (Core) استوار است که این مرکز وظیفه نگهداری و ثبت کلیه اطلاعات تعاملات مالی در شبکه بانک مورد نظر را بر عهده دارد.

   برگشت به بالا
   استفاده از سیستم بانکداری متمرکز چه مزیتهایی را ایجاد می کند؟
   1. با توجه به دسترسی راحت تر مشتریان به موجودی حسابها و بهره مندی از خدمات بانکی در شعب مختلف، عامل قوی انگیزشی جهت جذب منابع بیشتر می باشد.

   2. با عنایت به ماهیت بانکداری متمرکز، معضل جمع آوری روزانه اطلاعات از سطح شعب بانک به صورت پراکنده ای وجود ندارد که نیاز به جمع آوری داشته باشد و همه چیز در مرکز ثبت می شود.

   3. دیگر نیازی به انجام مبادلات بین شعب و یا حوالجات و حساب بین واحدها نیست و بالطبع معضل ممیزی اسناد بین واحدها و استخراج ارقام نیز منتفی است.

   4. ارائه خدمات مدرن دیگر از قبیل موبایل بانکینگ، اینترنت بانکینگ، اس ام اس و تلفن بانک بسیار ساده تر و با هزینه کمتر انجام می شود.

   5. با توجه به اینکه اطلاعات به صورت مرکزی ثبت می گردند، ابزارهای گزارش مدیریت می تواند به مدیران در تدوین استراتژی، دیپلماسی و نقاط قابل تصحیح در فرایند بهبود مستمر و مهندسی مجدد ساختار و روشها کمک نماید.

   برگشت به بالا
   سینا کارت چیست؟   برای ارائه خدمات مستمر و 24 ساعته الکترونیکی به دارندگان حسابهای مختلف نزد بانک سینا، مشتریان این بانک می توانند از سینا کارت استفاده نمایند.

   برگشت به بالا
   خدمات قابل ارائه از طریق سینا کارت چیست؟   با همراه داشتن سینا کارت، مشتریان می توانند از تمامی شعب بانک سینا و همچنین از پایانه های خودپرداز این بانک و تمامی بانکهای عضو شتاب استفاده نمایند.

   همچنین با این کارت، می توان از طریق درگاههای مختلف ارتباطی نظیر بانکداری الکترونیکی (اینترنت بانک-تلفنبانک-sms بانک) و دستگاه کارتخوان نصب شده در فروشگاههای عضو شتاب، سرویس و خدمات دریافت نمود.

   امکان پرداخت قبوض گاز و تلفن همراه نهایی شده و بزودی برای سایر شرکتهای خدماتی اجرایی خواهد شد.

   برگشت به بالا
   خدمات قابل ارائه از طریق درگاههای ارتباطی الکترونیکی بانک سینا و شتاب چیست؟   شما می توانید با مراجعه به هر یک از پایانه های خودپرداز بانک سینا به دریافت خدمات زیر اقدام نمایید:


   1. برداشت وجه تا سقف 000/000/2 ریال در شبانه روز

   2. اطلاع از موجودی کارت ( حساب)

   3. اخذ صورتحساب ( 10 گردش آخر)

   4. تغییررمزکارت

   5. تغییر رمز خرید اینترنتی و اخذ کدCCV2

   6. انتقال وجه از حساب خود از طریق پایانه های خودپرداز بانک سینا به سایر حسابهای بانک سینا و نیز سایر کارتهای بانکهای عضو شتاب


   همچنین با مراجعه به شعب بانک سینا می توانید با استفاده از Pin Pad داخل شعبه، خدمات زیررا دریافت نمایید:

   1. برداشت وجه با استفاده از سینا کارت بدون محدودیت در سقف برداشت

   2. اطلاع از موجودی کارت ( حساب)

   3. اخذ صورتحساب ( 10 گردش آخر)

   4. تغییررمزکارت

   5. انتقال وجه از حساب خود از طریق Pin Pad شعبه ای به سایر حسابهای بانک سینا و نیز سایر کارتهای بانکهای عضو شتاب

   برگشت به بالا
   نکات ضروری در استفاده از خرید اینترنتی و پرداخت اینترنتی قبوض چیست؟   جهت استفاده از خدمات خرید اینترنتی و پرداخت اینترنتی قبوض با انواع سینا کارت توجه به نکات زیر ضروری است:


   1. داشتن رمز خرید اینترنتی

   2. کد CCV2

   3. تاریخ انقضاء کارت


   نکته : در صورتی که به هر دلیلی رمز خرید اینترنتی خود را در اختیار نداشته باشید می توانید به ترتیب زیر اقدام نموده و از خودپردازهای بانک سینا این رمز را دریافت نمائید.

   1. کارت خود را در پایانه خودپرداز بانک سینا (A.T.M) قرار دهید.

   2. رمز کارت خود را وارد نموده و کلید ثبت یا تایید را فشار دهید.

   3. دکمه مقابل گزینه تغییر رمز را فشار دهید.

   4. گزینه تغییر رمز اینترنتی را انتخاب کنید. رمز اینترنتی مورد نظر خود را در پنج رقم وارد نمایید و مجددا طبق فرمان سیستم رمز را تکرار نمایید.


   پس از انجام موفقیت آمیز عملیات، رمز اینترنتی شما فعال شده و پارامترCVV2 به همراه تاریخ انقضاء آن بر روی رسید دستگاه چاپ شده و تحویل می گردد.

   برگشت به بالا
   ساتنا چیست؟   ساتنا نظامی الکترونیکی است که به منظور پردازش تسویه مبالغ کلان (High Value) که باید بسیار سریع بین بانک ها منتقل و سپس به حساب مقصد واریز شود، راه اندازی گردیده است. تسویه مبادلات بین بانکی در این سامانه بصورت آنی، قطعی و نهایی و برگشت ناپذیر انجام می گیرد.

   با بهره برداری کامل از سامانه ساتنا ، امکان جابه جایی و انتقال وجوه مشتریان بین شعب بانک های مختلف به صورت الکترونیکی و بدون نیاز به تبادل چک های رمز دار، وجه نقد و ایران چک فراهم خواهد شد. بانکها دستور پرداخت های کلان را به صورت الکترونیکی به ساتنا در بانک مرکزی ارسال می کنند و ساتنا بلافاصله بانک دستور دهنده را بدهکار و بانک مقصد را بستانکار می کند

   برگشت به بالا
   مزایای کلی ساتنا چیست؟

   • تسویه سریع پرداختهای بین بانکی و امکان انجام معاملات بین بانکی

   • امکان ارائه خدمات بهتر به مشتریان

   • ایجاد بستری امن جهت ارسال مبادلات مالی بین بانکی

   • ایجاد زمینه لازم جهت اشاعه تجارت الکترونیک در کشور


   برگشت به بالا
   RTGS مخفف چه می باشد؟
   • Real time : آنی و بلادرنگ

    زمانی که دستور پرداخت صادر میگردد بلافاصله در این سامانه پردازش می گردد.

   • Gross : ناخالص

    مبادلات به صورت تک به تک و با مبالغ ناخالص به سامانه انتقال داده میشوند.

   • Settlement : تسویه

    مبادلات بدون تاخیر و با همان مبالغ ناخالص مورد تسویه قرار می گیرند.


   در این سامانه مشتری صرفا" می تواند حساب خود را بدهکار و حساب ذینفع را بستانکار نماید.

   برگشت به بالا
   سامانه یکپارچه بانکداری الکترونیک سینا چیست؟   سامانه متمرکز بانکداری الکترونیک سینا، امکانی است که واریز و برداشت از حسابهای مشتریان را در تمامی شعب این بانک به صورت لحظه ای (online ) فراهم می سازد. با استفاده از این سامانه، فاصله ها کوتاه گردیده و مشتریان نیازی به مراجعه حضوری به شعبه افتتاح کننده حساب نداشته و می توانند با مراجعه به نزدیکترین شعبه بانک سینا نسبت به دریافت خدمات متنوع از حساب های خود اقدام نمایند.

   برگشت به بالا
   ویژگیها و مزایای سامانه یکپارچه بانکداری الکترونیک چیست؟
   • امکان واریز و برداشت از هریک از شعب بانک سینا به صورت لحظه ای

   • تهیه و ارائه صورت حساب برای دارندگان حساب در تمامی شعب

   • امکان واریز گروهی به حسابهای معرفی شده در لحظه

   • امکان انسداد مبلغ/چک/حساب، در کلیه شعب بانک سینا

   • امکان دریافت چک بانک سینا از هر یک از شعب

   • دستیابی به حساب جاری از طریق سینا کارت متمرکز

   • امکان واگذاری چک و صدور اسناد و صولی به حساب در کلیه شعب بانک سینا

   برگشت به بالا
   ویژگیها و مزایای استفاده از تلفنبانک چیست؟
   • اعلام مانده و سه گردش آخر حساب

   • دریافت صورت حساب از طریق نمابر(فکس)

   • امکان مسدود نمودن سریع سینا کارت، در صورت مفقودی یا سرقت کارت

   • امکان انتقال وجه از طریق تلفنبانک

   • امکان تغییر رمز عبور

   برگشت به بالا
   ویژگیها و مزایای استفاده از SMS بانک چیست؟
   • اعلام موجودی سپرده و اعلام گردش روز سپرده

   • اطلاع از هر گونه واریز و یا برداشت از حساب توسط پیامک

   • اطلاع از یک سند خاص ( اعلام وضعیت سند و گردش خاص)

   • امکان غیر فعال نمودن سینا کارت در مواقع اضطراری

   برگشت به بالا
   ویژگیها و مزایای استفاده از اینترنت بانک چیست؟
   • امکان انتقال وجه به سایر حسابهای خود و یا حسابهای دیگران از بانک سینا

   • امکان تغییر رمز عبور اینترنت بانک

   • امکان مشاهده و دریافت صورتحساب ( کلیه تراکنشهای انجام شده بر روی حساب، همراه با توضیحات) از طریق اینترنت بانک درهر ساعت از شبانه روز   • پرداخت قبوض : صاحبان حسابهای سپرده کوتاه مدت ( سینا کارت) بدون مراجعه به شعب بانک، از طریق محیط اینترنت ( با وارد شدن به سایت بانک سینا) حتی بدون داشتن رمز اینترنت بانک می توانند اقدام به پرداخت کلیه قبوض ( آب، برق، تلفن، تلفن همراه و همچنین قبوض عوارض شهرداری) نمایند.

   • امکان خرید اینترنتی : با استفاده از رمز خرید اینترنتی جهت خرید اینترنتی

   برگشت به بالا
   سحاب چیست؟   سامانه سحاب، سامانه ای است که امکان انتقال وجه از کارت بانکی یک مشتری را به صورت آنی به کارت بانکی خود یا فرد دیگر در سایر بانکهای عضو شبکه سحاب فراهم می نماید.

   دارندگان کارتهای بانکی عضو شتاب می توانند جهت انتقال وجه از یک حساب در یک بانک به حساب دیگر در بانک دیگر با استفاده از دستگاههای خودپرداز بانک مبدا یا مقصد اقدام نمایند.

   برگشت به بالا
   در سامانه سحاب انتقال وجه به چند صورت انجام می شود؟   انتقال وجه به دو صورت زیر انجام می شود :


   1. انتقال وجه به دو صورت زیر انجام می شود :

    مشتری با قرار دادن کارت در دستگاه خودپرداز و وارد نمودن رمز، گزینه انتقال وجه را انتخاب می نماید. سپس مشتری با انتخاب گزینه انتقال وجه از کارت به شماره حساب، شماره حساب بانک مقصد و پس از آن مبلغ مورد نظر را با استفاده از صفحه کلید دستگاه وارد می نماید. پس از این مرحله، اطلاعات صاحب حساب و مبلغ قابل انتقال در صفحه نمایش دستگاه نمایان و در صورت تائید مشتری عملیات انتقال وجه انجام می گردد.


   2. انتقال وجه از کارت به کارت:

    مشتری پس از وارد نمودن کارت به دستگاه خودپرداز و ورود رمز با انتخاب گزینه انتقال وجه، میتواند گزینه انتقال وجه از کارت به کارت را انتخاب نماید. در این مرحله مشتری می بایست شماره مندرج بر روی کارت شعبه مقصد و پس از آن مبلغ مورد نظر را با استفاده از صفحه کلید دستگاه وارد نماید. پس از این مرحله، اطلاعات صاحب کارت و مبلغ قابل انتقال در صفحه نمایش دستگاه نمایان و در صورت تائید مشتری عملیات انتقال وجه انجام می گردد.

   برگشت به بالا
   مزیتهای سامانه سحاب چیست؟   افراد می توانند وجوه مورد نظر خود را از طریق پایانه های خودپرداز بانک سینا و سایر بانکهای عضو سحاب، تا سقف 30 میلیون ریال در روز و از طریق پایانه های فروش داخل شعب تا سقف 150 میلیون ریال در روز به حساب سایر کارتهای بانکی عضو واریز نمایند.

   سامانه سحاب در هر ساعت از شبانه روز حتی در روزهای تعطیل قابل استفاده است. بابت هر انتقال وجه از طریق پایانه های خودپرداز عضو سحاب، مبلغ 000/5 ریال بابت کارمزد حواله از حساب کارت صادر کننده دستور پرداخت کسر خواهد شد. با توجه به اینکه بعد مسافت در این خدمت مطرح نیست، وجه حواله شده از هر نقطه ای در کشور قابل برداشت واستفاده است.

   صرفه جویی در وقت و انتقال وجه به حساب مورد نظر به صورت آنی و لحظه ای هم از دیگر مزایای سامانه سحاب می باشد.

   برگشت به بالا
   کارت هدیه سینا چیست؟   هدیه سینا یکی از انواع کارتهای بانک سینا می باشد. این کارت در مبالغ 000/200 ریالی، 000/500 ریالی و 000/000/1 ریالی و مبالغ دلخواه دیگر با امکان درج جمله دلخواه مشتری به صورت آنی در شعب بانک سینا در دسترس مشتریان محترم قرار می گیرد. همچنین برای ارائه خدمات ویژه و برآوردن نیازهای مشتریان و سازمانها امکان صدور کارتهای هدیه بصورت گروهی در مبالغ انتخابی توسط مشتری در اسرع وقت فراهم گردیده است. مشتریان ارجمند با داشتن کارت هدیه سینا علاوه بر امکان خرید کالا و دریافت خدمات از شبکه شتاب می توانند موجودی کارت خود را بصورت نقدی از خودپردازهای بانک سینا دریافت نمایند. از دیگر کاربردهای کارت هدیه سینا امکان خرید اینترنتی و پرداخت اینترنتی قبوض می باشد.

   برگشت به بالا
   کارت خرید سینا چیست؟   کارت خرید سینا یکی از انواع کارتهای بانک سینا می باشد. ادارات، سازمانها و شرکتها می توانند با صدور کارت خرید برای کارکنان خود، امکان خرید کالا و خدمات از تمامی فروشگاههای متصل به شبکه شتاب و همچنین امکان خرید اینترنتی و پرداخت اینترنتی قبوض را فراهم آورند، قابلیت شارژ به دفعات مختلف را توسط ادارات، سازمانها و شرکتها را دارا می باشد.

   برگشت به بالا
   کارت اعتباری چیست؟   این کارتها دارای اعتباری است که بانک به مشتریان خود ارائه می نماید.

   بانک سینا آماده صدور کارت اعتباری برای مشتریان است برای کسب اطلاع بیشتر به نزدیکترین شعب بانک مراجعه کنید.

   برگشت به بالا
   شرایط و نحوه افتتاح حساب جاری برای اشخاص حقیقی به چه صورت است؟
   • درخواست کنندگان گشایش حساب جاری در بانک باید طبق ضوابط قانونی 18 سال تمام داشته و بالغ و عاقل باشند.

   • دارا بودن اهلیت قانونی ( اهلیت تمتع و اهلیت استیفاء )

   • متقاضی دارای سواد خواندن و نوشتن باشد.

   • دارا بودن شغل معتبر و آدرس مشخص

   • معرفی یک نفر مشتری دارای حساب جاری یا مورد اعتماد بانک به عنوان معرف

   برگشت به بالا
   شبکه شتاب چیست؟   به سوئیچ ملی اطلاق می گردد که امکان تبادل اطلاعات مربوط به تراکنشهای بین بانکی را فراهم می کند.

   برگشت به بالا
   سوئیچ چیست ؟   واسطه ای است مشتمل بر مجموعه ای از سخت افزار و نرم افزار و پایگاه داده ای که پیامهای مربوط به تراکنشها را بین ابزارهای پذیرش و مقصد پذیرش تبادل می کند.

   برگشت به بالا
   خدمات سرویس تلفنبانک چیست؟   با استفاده از خدمات تلفنبانک، مشتریان می توانند کلیه اطلاعات مربوط به حساب را در هر لحظه از طریق برقرار کردن ارتباط تلفنی دریافت نمایند. دریافت موجودی، انتقال وجه، پرداخت قبوض و ... از جمله خدمات تلفنبانک محسوب می شود.

   برگشت به بالا
   نحوه درخواست استفاده از سیستم تلفنبانک چیست؟   جهت استفاده از سیستم تلفنبانک سینا، مشتریان می توانند پس از تکمیل فرم درخواست سرویسهای نوین بانکی در شعب بانک شماره عبور یا رمز مخصوص خود را دریافت نمود و با برقرار نمودن تماس با شماره (82487-021) از خدمات تلفنبانک سینا استفاده نمایند.به منوی خدمات بانکداری الکترونیک، بخش تلفنبانک مراجعه فرمایید.

   برگشت به بالا
   مراحل اجرایی عملیات سیستم تلفنبانک چیست؟   پس از برقراری تماس، بایستی شماره مشتری خود را وارد نموده و کلید* را فشاردهید. سپس کلمه عبور خود را وارد نموده و مجددا کلید* را فشار دهید. سیستم، شما را به قسمت منوی اصلی راهنمایی می کند که بایستی جهت انتخاب هر یک از منوها عدد مورد نظر آن را فشار دهید.برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به بخش خدمات بانکداری الکترونیک، تلفنبانک مراجعه فرمایید.

   برگشت به بالا
   سامانه یکپارچه بانکداری الکترونیک بانک سینا چیست؟   سامانه متمرکز بانکداری الکترونیک سینا، امکانی است که واریز و برداشت از حسابهای مشتریان را در تمامی شعب این بانک به صورت لحظه ای (online) فراهم می سازد. با استفاده از این سامانه، فاصله ها کوتاه گردیده و مشتریان نیازی به مراجعه به نزدیکترین شعبه افتتاح کننده حساب نداشته و می توانند با مراجعه به نزدیکترین شعبه بانک سینا نسبت به دریافت خدمات متنوع از حساب های خود اقدام نمایند.

   برگشت به بالا
   خدمات اینترنتی 24 ساعته بانک سینا چیست؟
   • انتقال وجه بین حسابهای خود و دیگران در بانک سینا

   • انتقال وجه بین کارت های کلیه بانکهای عضو شبکه شتاب

   • پرداخت قبوض خدمات شهری با کارتهای سینا از طریق دستگاههای خودپرداز بانک سینا و بانکهای عضو شبکه شتاب

   • برداشت وجه

   • اعلام مانده موجودی

   • دریافت صورت حساب

   • تغییر رمز کارت و رمز خرید اینترنتی

   • امکان دریافت رمز خرید اینترنتی و کد cvv2

   برگشت به بالا
   سامانه تابا چیست؟   سامانه تسویه اوراق بهادر الکترونیکی ( تابا) به عنوان زیر ساخت انتشار و تسویه انواع اوراق بهادر الکترونیکی به عنوان یکی از ارکان طرح نظام جامع پرداخت در سال 1388 راه اندازی خواهد شد. با آغاز فعالیت تابا، انتشار و مبادله تمامی اوراق مشارکت دولتی و بانک مرکزی و گواهی های سپرده منحصرا" به صورت الکترونیکی صورت پذیرفته و انتشار اوراق مشارکت به صورت کاغذی متوقف خواهد شد. همچنین تابا نقش مهمی را در تسهیل مبادله وجوه در ساتنا ازطریق امکان تامین نقدینگی از محل اوراق مشارکت بانکها بر عهده خواهد داشت. ذیلا" پیشرفت پروژه تابا و مفاهیم اساسی آن در مستندی توضیح داده شده است. برای مشاهده پروژه لطفا" اینجا را کلیک نمایید.

   برگشت به بالا
   سوئیفت چیست؟   سوئیفت جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی است که از حروف اول عبارت

   Worldwide Interbank Financial Telecommunication گرفته شده و مرکز آن در کشور بلژیک است مؤسسات مالی در سراسر جهان ازاین سیستم جهت تبادل اطلاعات مالی محرمانه خود استفاده می نمایند.

   برگشت به بالا
   مزایای ارائه خدمات بوسیله سوئیفت چیست؟
   • استاندارد بودن

    این سیستم طوری طرح ریزی گردیده که با ارسال پیام از طریق شبکه مذکور امکان برقراری ارتباط بین کامپیوت رهای دو بانک و انجام کلیه مراحل انتقال پیامها پذیرش SWIFT بدون دخالت نیروی انسانی امکان پذیر خواهد بود. موسسه سهولت ISITC و ISDA ،ICC ، ISO استانداردهای موسسات بین المللی چون در انتقال پیام بین بانکی را در سطح شبکه ایجاد نموده به طوری که پیامها درقالب حروف اختصاری تا حد امکان به طور استاندارد خلاصه می گردد .

   • قابل اطمینان بودن

    99 درصد بالا خواهد برد. علت / کار با این سیستم اطمینان انتقال پیامها را تا 99وجود این قابلیت مفقود نشدن حتی یک پیام سوئیفتی از اول تاسیس در این شبکه است . اگر حجم فعلی روزانه چهارم یلیون و نهصد هزار پیام که روی این شبکه رد و بدل می گردد را در نظر بگیریم قابلیت اطمینان از سیستم به 100% خواهد رسید.

   • امنیت سیستم

    رد و بدل شدن کلید رمز بین دو کارگزار با استفاده از روابط پیچیده ریاضی و اضافه نمودن رمز دیگر به صورت اتوماتیک توسط سوئیفت به پیامها باعث گردیده تا هیچکس حتی اگربتواند به پیام سوئیفتی دسترسی داشته باشد قادربه خواندن یا تغییر در پیام نباشد و فقط در سایت مقصد، پیام توسط افراد مجازو در حدود اختیارات تعیین شده برایشان قابل بهره برداری باشد.

   • سرعت انتقال پیامها

    با توجه به نقش مهم سرعت در انجام عملیات تجاری باید گفت ارسال پیام ازطریق این شبکه چند ثانیه بیشتر به طول نمی انجامد به نحوی که پس از آخرین امضاء مجاز بلافاصله پیام تحویل سوئیفت می گردد . از آن گذشته انتقال پیام به صورت شبانه روزی صورت گرفته و تاخیری در انتقال پیام رخ نخواهد داد.

   • هزینه کم

    هزینه ارسال پیامهای سوئیفتی در مقایسه با سایر روشهای انتقال پیام به خصوص تلکس ارزان تر می باشد. از آنجا که با استفاده ازعلائم استانداردقابل درک،برای کامپیوتر طول پیام ها کوتاه می گردد و هزینه اخذ شده در سوئیفت کمتر می باشد.

   برگشت به بالا
   مجازی سازی چیست؟   اصولا مجازی‌سازی به معنای ایجاد یک یا چند بدل از مدل واقعی است به صورتیکه استفاده کننده از آن، به مجازی بودن آن واقف نباشد. در دنیای کامپیوتر نیز ایجاد یک مدل(لایه منطقی) از سخت‌افزار سیستم و اجرای برنامه‌ها بر روی این مدل مجازی به نام مجازی سازی شناخته میشود .

   برگشت به بالا
   چرا از مجازی سازی استفاده می شود؟   امروزه گسترش شبکه ها و محاسبات رایانه ای و نیاز به استفاده از آن جزء لاینفک یک فعالیت، اعم از تجاری و غیر تجاری به شمار می آید، به این معنی که شرکتها و موسسات گوناگون نه تنها ناگزیر به استفاده از این تکنولوژی جهت تسریع فرآیند دستیابی به اهداف تعیین شده سازمانی خود می باشند، بلکه می بایست شرایطی را فراهم نمایند تا بتوانند بیشترین تطبیق را با تغییرات محیط رقابتی داشته باشند.

   برگشت به بالا
   مزایا و منافع مجازی سازی در بانکها و سازمانهای بزرگ چیست؟
   1. بهره وری هر چه بیشتر از سخت افزار و کاهش هزینه ها

   2. استفاده بهینه از فضای فیزیکی در مراکز داده و کاهش هزینه ها

   3. کاهش شدید در مصرف انرژی الکتریسته مصرفی در مراکز داده و کاهش هزینه ها

   4. کاهش هزینه نگهداری و مدیریت سرور و سرویس ها و کاهش هزینه ها

   5. امکان ایجاد محیطهای Test& Development به صورت بسیار مقرون به صرفه

   6. پشتیبان گیری و بازیابی سرورها (Disaster Recovery & Backup)

   7. امنیت سرورها

   8. کاهش شدید هزینه تجهیزات شبکه

   9. کاهش 70 درصدی هزینه های نگهداری و نصب سرورها

   10. کاهش هزینه های برق و سیستمهای تهویه و نیروی انسانی و ...

   برگشت به بالا
   برای دریافت موبایل بانک آندرویداز سایت بانک سینا به کجا بروم؟   این نسخه نهایی و در سایت بانک سینا قرار داده شده است. برای دریافت این نسخه می توانید به منوی خدمات بانکداری الکترونیک، زیرمنوی موبایل بانک مراجعه نمایید.

   برگشت به بالا
   برای دریافت نرم افزار موبایل بانک سینا در سایت به کجا بروم؟   نسخه موبایل بانک سینا را از طریق منوی موبایل بانک در صفحه اصلی سایت و نیز خدمات بانکداری الکترونیک زیر منوی موبایل بانک می توانید دریافت نمایید.

   برگشت به بالا
   نام کاربری و رمز عبور اینترنت بانک را چگونه دریافت کنم؟   موارد مطرح شده از طریق مراجعه به یکی از شعب بانک سینا و تکمیل فرم خدمات نوین بانکی قابل دریافت است.

   برگشت به بالا
   پایا چیست؟   پایاپای الکترونیک (پایا) زیرساخت اصلی مبادلات پولی بین بانکی حسابی انبوه به شمار آمده و ستون فقرات حواله‌ها و انتقال وجه بین بانکی را در کشور تشکیل می‌دهد. «پایا» به گونه‌ای طراحی شده که می‌تواند دستور پرداختهای متعدد را از طرف بانکها دریافت، پردازش و برای انجام به بانکهای مقصد ارسال نماید. متناظراً بانکها نیز می‌توانند دستور پرداختهای مشتریان خود را به صورت انفرادی یا انبوه دریافت و برای پایاپای و انجام در بانکهای مقصد به «پایا» ارسال کنند. سامانه پایاپای الکترونیک در درون خود دارای دو هسته جداگانه «انتقال اعتبار» و «برداشت مستقیم» است که ارایه خدمات ارزش‌افزوده را برای بانکها میسر می‌سازند .هسته انتقال اعتبار یا انتقال مستقیم همانند یک سامانه حواله بین بانکی عمل می‌نماید، با این تفاوت که این سامانه علاوه بر پذیرش حواله‌های انفرادی قادر خواهد بود تا حواله‌های انبوه شامل تعداد بسیار زیادی دستور پرداخت را نیز از بانکها و مشتریان آنها دریافت و پردازش نماید.

   برگشت به بالا
   امکانات سامانه پایاپای الکترونیکی (پایا) چیست؟   پرداخت الکترونیکی اقساط تسهیلات پرداخت حقوق و مستمری پرداخت سود سهام و اوراق بهادار

   برگشت به بالا
   تابا چیست؟   سامانه تسویه اوراق بهادار الکترونیکی (تابا) به عنوان زیر ساخت انتشار و تسویه انواع اوراق بهادار الکترونیکی به عنوان یکی از ارکان طرح نظام جامع پرداخت در سال 1388 راه اندازی شده است. با آغاز فعالیت تابا، انتشار و مبادله تمامی اوراق مشارکت دولتی و بانک مرکزی و گواهی های سپرده منحصرا" به صورت الکترونیکی صورت پذیرفته و انتشار اوراق مشارکت به صورت کاغذی متوقف خواهد شد.همچنین تابا نقش مهمی را در تسهیل مبادله وجوه در ساتنا ازطریق امکان تامین نقدینگی از محل اوراق مشارکت بانکها بر عهده خواهد داشت.

   برگشت به بالا
   سامانه اطلاع رسانی حساب از طریق ایمیل چیست؟   سامانه (EMS (E-mail Message System یکی از سامانه های اطلاع رسانی بانک سینا می باشد که به مشتریان این امکان را می دهد تا از طریق پست الکترونیکی (ایمیل) خود انواع گزارشهای مربوط به موجودی، صورتحساب و تراکنش های انجام شده روی حساب را در قالب فایلهای Excel-CSV  و Html در بازه های زمانی روزانه، هفتگی و ماهانه دریافت کنند.

   این امکان مناسب افرادی است که می خواهند از روند تراکنش های حساب خود به صورت اینترنتی همواره مطلع بوده و آن را بایگانی کنند. همچنین این امکان وجود دارد که با ورود به اینترنت بانک، برای مشتری ایمیل جهت اطلاع رسانی ارسال گردد.

   برگشت به بالا
   شبا چیست؟   شناسه حساب بانکی ایران که به اختصار "شبا" نامیده می شود، شماره ای است 24 رقمی که یک حساب بانکی را به صورت منحصر به فرد در تمامی نظام بانکی ایران مشخص می کند. آشنایان و طرف های تجاری شما با استفاده از "شبا" می توانند بدون نیاز به ذکر نام بانک، نام یا کد شعبه، نوع حساب و اطلاعات نظیر آن، بصورت الکترونیکی وجه برایتان حواله کنند.همچنین شما می توانید از "شبا"ی دیگران برای انتقال وجه به آنها استفاده کنید.

   برگشت به بالا
   مزایای شبا چیست؟   1- "شبا" تمام اطلاعات یک شماره حساب معمولی را دارد. 2- برای حواله هایی که از "شبا" در آنها استفاده می شود، نیاز به دانستن، ذکر و کنترل هیچگونه اطلاعاتی نظیر نام بانک، نام یا کد شعبه، شماره حساب، نوع حساب و درگیری با کدهای مختلف و گوناگون ندارید. 3- اگر اشتباه یا سهوی در ورود "شبا" پیش آید، سامانه های بانکی از اشتباه مشتری (در اعلام شبا) یا متصدی بانک (در ورود اطلاعات شبا) آگاه شده و آن را گزارش می کنند. 4- سامانه های حواله الکترونیکی کشور "ساتنا" و "پایا" بر اساس "شبا" فعالیت می نمایند، بنابراین دانستن "شبا"ی حساب برای انجام حواله بین بانک ها برای همه مشتریان بانک ها ضرورت دارد.

   برگشت به بالا
   چگونه می توانیم رمز خرید اینترنتی را دریافت کنیم؟     می توان با مراجعه به هر یک از پایانه های خود پرداز بانک سینا به روش ذیل اقدام نمود و رمز اینترنتی و کد CVV2 کارت خود را دریافت نمود: 1- سینا کارت خود را در پایانه خود پرداز بانک سینا (ATM) قرار دهید. 2- رمز کارت خود را وارد نموده و کلید ثبت را فشاردهید. 3- سپس دکمه مقابل گزینه تغییر رمز را فشار دهید. 4- گزینه تغییر رمز خرید اینترنتی را انتخاب کنید. 5- رمز مورد نظر خود را فقط در شش رقم وارد نمایید و مجددا طبق فرمان سیستم رمز را تکرار نمایید. پس از انجام موفقیت آمیز عملیات، رمز خرید اینترنتی جدید شما فعال شده و کد CVV2 به همراه تاریخ انقضاء آن بر روی رسید دستگاه چاپ شده و تحویل می گردد.

   برگشت به بالا
   سپام چیست؟   سامانه پیام رسانی الکترونیکی مالی (سپام) عملیات ارسال پیام و مبادلات مالی بین بانکی همانند سوئیفت را برعهده دارد. 

   این سامانه با توجه به امکانات تعبیه شده قابلیت جایگزینی Swift Alliance Access)  SAA) و همچنین ایجاد شبکه سوئیفت داخلی را دارا می باشد.    سرویس ارائه شده امکان عرضه تمام روش های اتصال به SWIFT Net را فراهم نموده است و قابلیت های مختلف جهت کار با SWIFT را در اختیار بانک ها قرار می دهد. با توجه به امکانات موجود در سامانه، نحوه اتصال به دیگر سامانه های موجود در بانک فراهم و تسهیل گردیده است.

   «سپام» در چهارم تیر 1391 در مراسمی که در محل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با حضور رئیس کل بانک مرکزی، جمعی از مدیران عامل و مدیران و مسئولین بانک ها و مدیران و مسئولین ذیربط در شرکت خدمات انفورماتیک برگزار شد با ارسال یک پیام از طریق سامانه مذکور رسما افتتاح گردید.

   امکانات سامانه سپام:

   سیستم ایجاد شده جهت پیام سوئیفتی توانایی بالفعل و بالقوه زیر را در اختیار شبکه بانکی قرار می دهد:


   •  پشتیبانی تمامی انواع پیام های سوئیفتی

   •  امکان اتصال به سیستم های دیگر در بانک برای گرفتن پیام های سوئیفتی از طریق رابط های مختلف

   •  امکان تبادل پیام های سوئیفت داخلی با بانک های عضو سامانه سپام

   •  امکان پیوستن بانک جدید (داخلی یا خارجی) به این سامانه مزایای کلی سیستم:

   •  امنیت (بسترکاملا ایمن برای اتصال به سوئیفت جهانی و حفظ امنیت بانک های کشور با جلوگیری از خروج پیام های مالی از آن کشور)

   •  استانداردسازی سوئیفت کشور

   •  انتقال تکنولوژی های نوین به داخل کشور

   •  استفاده حداکثری از نیروهای متخصص داخلی در نتیجه حمایت از کار و سرمایه داخلی

   •  ایجاد بستر قوی برای گسترش سرویس های متمرکز بانکی

   •  انعطاف پذیری بیشتر در شرایط تحریم

   برگشت به بالا
   با سلام زمان صدور سینا کارت از تاریخ افتتاح حساب چند روز می باشد و هزینه افتتاح حساب جاری/کارت چقدر می باشد؟ با تشکر   با سلام

   صدور سیناکارت در کلیه شعب بانک سینا به صورت آنی انجام می شود و مستلزم صرف زمان زیاد نیست. هزینه صدور سیناکارت نیز در حال حاضر 23000 ریال است. جهت افتتاح حساب جاری / کارت نیز همین مبلغ دریافت می گردد. اگر تمایل به دریافت دفترچه حساب جاری/ کارت داشته باشید 31000 ریال دیگر نیز به مبلغ مذکور اضافه می شود.

   برگشت به بالا
   POS مخفف چه کلماتی است؟   پایانه های فروش (POINT OF SALE) یا به طور خلاصه pos دستگاهی است که در مراکز فروش کالا و خدمات نصب می شود تا در معاملات به جای پرداخت وجه نقد و حمل و نقل فیزیکی پول، مبلغ مورد معامله به صورت الکترونیکی از حساب دارنده کارت (مشتری) کسر و به حساب پذیرنده کارت (فروشنده) واریز گردد.

   این عمل توسط پایانه مذکور و از طریق برقراری ارتباط با رایانه مرکزی صورت می گیرد. دستگاه که شامل مودم و چاپگر می باشد توسط بانک تهیه و در اختیار فروشگاه ها و مراکز طرف قرارداد، گذاشته می شود. محل استفاده P.O.S عمدتا فروشگاه ها و مراکز خدماتی می باشد.

   با استفاده از pos خدمات زیر قابل ارائه است:

   واریز وجه

   دریافت موجودی

   پرداخت قبوض

   خرید کالا

   برگشت به بالا
   برای ورود از طریق همراه بانک به"نام کاربری" و "رمز عبور" نیاز داره. این نام کاربری و رمز عبور چیه؟ و باید چی ثبت بشه؟   برای استفاده از خدمات همراه بانک بایستی با مراجعه به شعبه و تکمیل فرم مربوطه نسبت به فعال سازی آن اقدام نمایید. در آن صورت است که شعبه برای استفاده از همراه بانک، نام کاربری و رمز عبور را به شما ارائه خواهد داد.

   برگشت به بالا
   در صورت فراموشی نام کاربری و رمز عبور چه کاری باید انجام دهیم ؟   احتمالا منظور شما در اینترنت بانک است. لازم است که مجددا به نزدیکترین شعبه بانک سینا مراجعه و درخواست نام کاربری و رمز جدید بفرمایید. با دریافت این موارد شما می توانید به دلخواه نام کاربری جدید تعریف و رمز را نیز تغییر دهید.

   برگشت به بالا
   سلام، دستورالعمل استفاده از کارت اعتباری چیست ؟ و نحوه استفاده از اعتبار ، بازپرداخت ، سود ماهیانه ، تبدیل خرید به تسهیلات در کارتهای اعتباری را برای کارتهای اعتباری سینا بفرمایید   در این زمینه می توانید به بخش خدمات بانکداری الکترونیک سایت مراجعه نمایید. جهت اطلاعات بیشتر به یکی از شعب بانک سینا مراجعه فرمایید.

   برگشت به بالا
   آیا با کارت سینا می شود از طریق اینترنت شارژ خرید؟   با هر یک از کارت های بانکی سینا نظیر سیناکارت، هدیه و خرید می توانید نسبت به خرید شارژ اقدام کنید در صورتی که رمز دوم یا همان رمز خرید اینترنتی داشته باشید. این رمز را می توانید از دستگاههای خودپرداز بانک سینا دریافت نمایید

   برگشت به بالا
   اگر در دستگاه های خودپرداز به شیء مشکوک برخوردیم چه کنیم؟    مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی با تاکید بر ضرورت نصب حفاظ امنیتی کارت «آنتی‌اسکیمر» در خودپردازها به مردم هشدار داد: مشتریان به هنگام استفاده از خودپردازها اگر شئ و یا قطعه مشکوکی را در قسمت کارت‌خوان مشاهده کردند نباید از آن استفاده کنند.

   ناصر حکیمی - مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی - در گفت‌وگو با خبرنگار بانک و بیمه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در پاسخ به این سوال که اخیرا دوباره مواردی مشاهده شده که از طریق کارت مشتریان از حساب آن‌ها پول برداشت شده گفت: از حدود یک سال و نیم گذشته از طرف بانک مرکزی به تمامی بانک‌ها اعلام کردیم که موظف به نصب آنتی اسکیمر بر روی دستگاه‌های عابر بانک خود هستند که با این کار از سوءاستفاده از کارت‌ها جلوگیری می‌شود.

   وی با بیان اینکه با نصب آنتی اسکیمر توسط بانک‌ها از نصب دستگاهی برای خواندن رمز و یا برداشت از حساب دارنده کارت جلوگیری می‌شود گفت: متاسفانه برخی بانکها هنوز آنتی‌ اسکیمر ندارند بنابراین اگرمشتری بابت استفاده‌ از دستگاه عابر بانک به دلیل نداشتن آنتی‌اسکیمر متضرر شده بانک مکلف است آن را جبران کند.

   مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی با بیان اینکه اینگونه موارد همیشه و در همه دنیا وجود دارد و حتی برخی مواقع شاهدیم که به آنتی اسکیمرها هم آسیب می‌زنند تاکید کرد: دستگاه عابر بانک یک شکل واضحی دارد و مشتری اگر احساس ‌کند قطعه اضافه‌ای روی آن وجود دارد نباید به هیچ عنوان از دستگاه استفاده کند.

   وی توضیح داد: دستگاه‌هایی برای خواندن کارت‌های بانکی وجود دارد که توسط عده ای از مجرمین از پیش در دستگاه های خودپرداز بانک‌ها نصب شده و داده های نوار مغناطیسی کارت را کپی می‌کند.


    

   برگشت به بالا
   با سلام وخسته نباشد مدتی است از سرویس همبانک استفاده میکنم خیلی از کارهای بانکی ام را بدون زحمت رفتن به بانک یا خودپرداز انجام میدهم فقط مشکلی که دارم ,همبانک در مورد کارتهای شتابی مثل سپه وملی و . . . عمل نمیکند .همبانک انتقال پول از کارت شتابی به کارت سیناویا کارت دیگر ویادرخواست صورتحساب کارت شتابی و همچنین درخواست موجودی کارت شتابی را انجام نمی دهد. متشکرم   لازمه انتقال وجه شتابی به وسیله همبانک، مبدا بودن بانک سینا است. بدین معنا که تنها از طریق بانک سینا به عنوان مبدا می توانید نسبت به انتقال وجه به سایر بانک ها اقدام نمایید. نظیر آنچه در اینترنت بانک وجود دارد. بنابراین سایر بانک ها در همبانک سینا نمی توانند مبدا باشند.

   برگشت به بالا
   سلام.من رمز دوم کارتم رو فراموش کردم.چه کنم؟   برای دریافت رمز دوم می توانید از طریق یکی از دستگاه های خودپرداز بانک سینا اقدام نمایید.

   برگشت به بالا
   چگونه رمز دوم کارت را دریافت نمایم   دریافت و تغییر رمز دوم کارت با استفاده از دستگاه های خودپرداز بانک سینا امکانپذیر است.

   برگشت به بالا
   سلام- میخواستم از سرویس همراه بانک و اینترنت بانک استفاده کنم به شعبه مراجعه کردم فقط رمز عبور بهم دادن برای نام کاربری باید شماره مشتری رو وارد کنم؟ البته من شماره مشتری روهم زدم ولی پیغام خطا میده اگه میشه راهنمایی کنید...   به محض درخواست خدمات نوین بانک سینا و تکمیل فرمهای مربوطه، پاکت حاوی رمز عبور و نام کاربری جهت استفاده از سرویس ها ارائه می شود که با وارد کردن آن می توان از این سرویس ها استفاده کرد. نام کاربری با شماره مشتری متفاوت است.

   برگشت به بالا
   با سلام سقف انتقال وجه ساتنا وپایا وعادی درهمبانک وموبایل بانک واینترنت بانک چقدراست   انتقال وجه از طریق ساتنا سقف ندارد اما حداقل مبلغ انتقال وجه از این طریق 150 میلیون ریال است.

   پایا جهت انتقال وجه کمتر از 150 میلیون ریال کاربرد دارد.

   انتقال وجه عادی در سامانه های یاد شده بین سپرده های بانک سینا سقف ندارد اما بین سایر بانکها حداقل 30 میلیون ریال روزانه است.

   انتقال وجه کارت به کارت بین حساب های بانک سینا بدون سقف است.

   برگشت به بالا
   سلام چند ماه هست که وقتی میخوام از موبایل بانک استفاده کنم خطای ارتباط با پروتکل https میده   لطفا در این مورد با 48052000 تماس حاصل نمایید

   برگشت به بالا
   در یکی از شعب بانک سینا حساب جاری حقوقی باز کردم . به من سه برگه رمز ( اینترنت بانک به نام شرکت / تلفن بانک به نام شرکت /و برگه سوم همراه بانگ - همبانک- تلفن بانک - ااینترنت بانک به نام خودم ) خوب ولی حالا هرچی سعی میکنم نمیتونم با اینترنت برم توی حساب شرکتم ! میشه یک راه نمایی مفید کند . توی سایت چیزی پیدا نکردم   در این مورد می توانید با شماره 48052000 مرکز ارتباط مشتریان تماس بگیرید

   برگشت به بالا
   با سلام- خسته نباشید من چند روزی میشه که از خدمات اینترنت بانکتون استفاده میکنم واقعا عالیه فقط در ارتباط با منوی تماس ها اگه امکانش هست یه توضیحی بدیدن؟   این منو به شما امکان می دهد تا اطلاعات بانکی یا شخصی خود را ذخیره نمایید. این امر به شما کمک می کند تا به راحتی به این اطلاعات دسترسی داشته باشید. به فرض شما یا نزدیکانتان دارای انواع حساب ها یا کارت در سایر بانک ها هستید. این شماره حساب ها یا کارت ها را در این قسمت ذخیره می کنید. هنگامی که قصد انتقال وجه دارید این اطلاعات به شما نمایش داده می شود و شما به راحتی کارت یا حساب مقصد را انتخاب و نسبت به انتقال وجه اقدام می کنید.

   برگشت به بالا
   سلام- من وقتی وارد اکانت اینترنت بانک و تلفن بانک میشم برام اس ام اس میاد میخواستم بدونم بابت این اس هزینه ای هم کسرمیشه یاخیر؟ ممنون از زحماتتون خیلی خیلی عالیه واقعا خسته نباشد-خدا قوت   این پیامک ها رایگان است. اما در صورتی که خواسته باشید اطلاعات واریز و برداشت از حساب شما برای مبالغ کمتر از 100 هزار تومان به صورت پیامک به شما اعلام گردد؛ سالانه مبلغ 2000 تومان دریافت خواهد شد.

   برگشت به بالا
   نام کاربری و رمز عبورم را فراموش کرده ام چگونه می توانم ببینم نام کاربری و رمز عبورم چه بوده؟!   در صورتی که نام کاربری و رمز عبور هر یک از سامانه های بانکداری شامل اینترنت بانک، همبانک، سیناسل، همراه بانک و ... را فراموش کرده باشید، ضروری است برای دریافت مجدد آن به دلیل رعایت موارد امنیتی به نزدیکترین شعبه بانک مراجعه نمایید.

   برگشت به بالا
   سلام-خسته نباشید میخواستم بدونم سقف وکف انتقال وجه در تلفن بانک چقدراست؟؟؟   کف انتقال وجه از طریق تلفنبانک روزانه یک ریال و سقف آن در روز 2 میلیون ریال است.

   سقف انتقال وجه ماهانه از این طریق هم 60 میلیون ریال است.

   برگشت به بالا
   سلام.چگونه میتوانم ازاینترنت بانک پرینت حساب بگیرم   با مراجعه به اینترنت بانک، بخش صورتحساب و انتخاب سپرده و تاریخ های مورد نظر، نسخه پی دی اف صورت حساب را تهیه و نسبت به پرینت آن اقدام نمایید.

   برگشت به بالا
   سلام-من تابحال موفق نشدم از همراه بانک استفاده کنم نام کاربری و رمز ورود رو هم وارد میکنم ولی با این پیغام مواجه میشم (در هنگام فرستادن درخواست خطا روی داده است.)گه امکانش هست راهنمایی بفرمایید.   در این باره لطفا با 48052000 تماس بگیرید

   برگشت به بالا
   سقف انتقال وجه درهر یک از خدمات بانکداری الکترونیک چه مبلغی می باشد.   سقف انتقال وجه های روزانه و ماهانه که از سپرده مشتریان انجام می شود (انتقال وجه عادی، مستمر، دسته ای، پایا و ساتنا) در سرویس های نوین بانکی به شرح ذیل میباشد:


   همراه بانک: روزانه: 30،000،000 ریال ماهانه: 900،000،000 ریال

   همبانک و سیناسل: روزانه: 30،000،000 ریال ماهانه: 900،000،000 ریال


   سقف انتقال وجه کارتی نیز بدون توجه به اینکه از چه بستری انتقال وجه انجام می شود، توسط سرویس های کارت کنترل می گردد.

   سقف انتقال وجه پایا و ساتنا نیز با سایر انتقال وجه های سپرده محاسبه می شود. البته با توجه به اینکه کف انتقال وجه در هر تراکنش ساتنا 150،000،000 ریال است مشتریان به صورت عادی امکان استفاده از این سرویس را در سرویس های نوین نداشته و در صورت تمایل به استفاده از این سرویس لازم است از طریق شعب بانک نسبت به افزایش سقف انتقال وجه خود اقدام نمایند.


   در انتقال وجه کارت به کارت :


   -در حالت داخلی و روزانه: کف 1 ریال و سقف نامحدود می باشد.


   -در حالت شتابی و روزانه: کف یک ریال و مجموع تراکنشهای انتقال وجه شتابی کارتی از بسترهای مدرن و خودپرداز در مجموع 30،000،000ریال می باشد، همچنین امکان انتقال وجه کارتی تا سقف 150،000،000ریال از بستر پایانه شعب فراهم می باشد.

   - اینترنت بانک و اینترنت بانک همراه هم از یک ریال تا سقف 30.000.000 ریال به شبکه شتاب در روز و تا 900.000.000 ریال در ماه

   - تلفنبانک: از یک ریال تا 2.000.000 ریال در روز و 60.000.000 ریال در ماه


    

   برگشت به بالا
   سلام- کارمزدانتقال وجه درهر یک از خدمات بانکداری الکترونیک چه مبلغی می باشد.در صورتی که کارت های بانک سینا بعنوان مبداوکارت های شتاب وغیر شتاب بانکای دیگه بعنوان مقصدباشه ممنونم   کارمزد شتاب بر اساس نرخ های اعلامی بانک مرکزی تعیین می شود و این نرخ ها به صورت مکانیزه و توسط سیستم به ازای مبالغ مشخص محاسبه میگردد. شعب به صورت مستقیم در این امر دخالتی ندارند. 

   علی ایحال امیدواریم این توضیح کافی باشد: به ازای تراکنش های کارتی شتابی تا سقف10،000،000ریال مبلغ 5000ریال کارمزد کسر می گردد از این سقف به بعد به ازای هر10،000،000ریال2،000ریال به صورت پلکانی به عنوان کارمزد از حساب مشتری کسر می گردد.

   برگشت به بالا
   سلام-خسته نباشید در ارتباط با کف و سقف انتقال وجه (کارت ب کارت و کارت ب سپرده) در اینترنت بانک راهنمایی بفرمایید. اگه امکانش هست مثل سایر انتقال ها،کف و سقف انتقال رو ثبت بفرمایید   در این خصوص اطلاعات لازم درج شده و شما می توانید با مراجعه به دو سوال پایین تر در همین بخش (سوالات بخش بانکداری الکترونیک) به راحتی به این اطلاعات دسترسی پیدا نمایید.

   برگشت به بالا
   با سلام.من شماره موبایلم خط ایرانسل هست اما متاسفانه اس ام اس واریز به حساب برام نمیاد.لطفا راهنمایی کنید که چه کاری انجام بدم؟   اگر فرم درخواست این سرویس را در شعبه تکمیل کرده باشید، اصولا نباید مشکلی در این باره وجود داشته باشد. در عین حال می توانید با شماره 48052000 این مسئله را درمیان بگذارید.

   برگشت به بالا
   چرا نصب و اجرای موبایل بانک در گوشی اندروید مشکل دارد   با بررسی های به عمل آمده مشکلی در این خصوص وجود ندارد. اگر از تنظیمات گوشی تلفن خود مطمئن هستید می توانید با شماره 48052000 تماس گرفته و این مشکل را رفع نمایید.

   برگشت به بالا
   باسلام چگونه می شود در همبانک کارتهای اضافه را پاک کرد؟ لطفا بخش کمک به موسسات خیریه را در همبانک قرار دهید بنظر من جاش خیلی خالی است.
   • در خصوص امکان حذف کارت از همبانک، از آنجایی که با وارد نمودن شماره کارت جدید در سرویس همبانک، آخرین کارت به طور اتوماتیک حذف می گردد، نیازی به ایجاد گزینه حذف کارت نبوده و حذف کارت به روش ذکر شده به طور اتوماتیک در همبانک صورت می پذیرد.

   • در مورد منوی کمک به موسسات خیریه، این امکان به دلیل محدودیت فضا فعلا اجرایی نشده، علی ایحال در صورت نهایی شدن، اطلاع رسانی خواهد شد.


   برگشت به بالا
   با سلام حدود یک ماهی هست که سینا کارت دریافت نمودم در ایتدا هیچ مشکلی نداشتم. خریدهای اینترنتی و شارژ ADSL و ..... را به راحتی انجام میدادم اما مدتیست هرچه تلاش میکنم برای انجام موادر فوق با پیغامهایی شبیه اطلاعات وارد شده نامعتبر میباشد( به جهت خرید شارژ موبایل ) یا طول رمز دومتان زیاد است ( برای شارژ ADSL) و .... مواجه میشوم. این در صورتیست که پیش ازین با همین رمزها شارژ نموده بودم ( هم موبایل و هم ADSL) به بانکی که در آن حساب دارم مراجعه کردم....گفتند کارتتان سالم است و حساب بدون مشکل میباشد. اما بازهم با مشکل مواجه هستم. به هیچ عنوان خریدهای اینترنتی ام انجام نمیگیرد. لطفا راهنمایی بفرمایید. با سپاس فراوان   خواهشمند است جهت بررسی وضعیت سرویس خرید اینترنتی و رمز دوم کارت خود با شماره 48052000 تماس حاصل نمایید.


    

   برگشت به بالا
   با سلام و وقت بخیر من از پرسنل شعبه 150بروجرد هستم می خواستم بدونم چطور وار بخش ویژه همکاران بشم؟منظور از کد کاربری توی اون قسمت چیه؟   در سایت بانک در صفحه اصلی، کلید "بخش ویژه همکاران" را کلیک کرده و شناسه کاربری و رمز را وارد کرده و کلید ورود را بزنید.


   جهت اطلاع از خدمات پورتال به نامه مورخ 26/09/92 شماره 80150 مراجعه نمایید.


    

   برگشت به بالا
   با سلام حدودا فک کنم اوایل آذر بود که چند روزی اینترنت بانک سینا مشکل داشت از اون موقع به بعد من نمی تونم وارد اینترنت بانکم بشم و پیغام یوزر یا پسورد اشتباه به من می ده در حالی که یوزر وپسورد من در بانک سینا با یوزر وپسورد من در یک بانک دیگه دقیقا یکی بوده و مطمئن هم هستم که عوضش نکردم مشکل چیه؟؟   در صورتی که مکرراً با خطای (نام کاربری و رمز عبور اشتباه ) مواجه میشوید لطفا به نزدیکترین شعبه بانک سینا مراجعه و رمز و نام کاربری جدید دریافت نمایید.


    

   برگشت به بالا
   با تقدیم سلام و احترام خواهشمند است بفرمایید علت اختلال در سیستم همبانک در گزینه ا انتقال وجه چیست؟ با سپاس   انتقال وجه بین بانکی کارت به کارت با توجه به سیاست هایی که از سوی بانک مرکزی اعلام شده، از بستر بانک ها انجام نخواهد شد. این امر همانند دستگاه های pos به از طریق شاپرک صورت خواهد گرفت.

   برگشت به بالا
   با سلام در انتقال پایا به صورت مستمر منظور از مهلت تایید چیست؟ فرض کنید من می خواهم در سه تاریخ مبلغی را پایا کنم برای این منظور سه ردیف به تاریخهای 92/11/1 و 92/12/1 و 92/12/20 و با مبلغهای دلخواه ایجاد می کنم حال مهلت تایید را چه تاریخی وارد کنم؟ با تشکر   گزینه مهلت تایید در صفحه انتقال وجه مستمر پایا تاریخی را شامل می شود که کاربر می بایست طی آن تاریخ، تاییدیه نهایی را جهت انتقال وجه مربوطه اعلام نماید که البته تاریخ مربوطه می بایست پیش از تاریخ انتقال وجه های مد نظر باشد.

   برگشت به بالا
   با سلام اینترنت بانک را فعال نموده ام در صورتی که در برگه ای که به صورت محرمانه از بانک دریافت نموده ام فقط رمز ورود ذکر شده است در حالی که در سایت بانک نام کاربری را هم می خواهد . نام کاربری را چه طور باید دریافت نمایم بنده را راهنمایی بفرمایید.   نام کاربری در اینترنت بانک به صورت پیش فرض شماره مشتری شما می باشد که به محض ورود می بایست آن را به نام کاربری دلخواه خود تغییر دهید. البته رعایت فاکتورهای لازم که در صفحه تغییر رمز به آن اشاره شده الزامی می باشد.

   برگشت به بالا
   سلام من قبلا از گوشی جاوا استفاده میکردم و نرم افزار موبایل بانک رو مدت زیادی استفاده میکردم و مشکلی هم نبود اما از وقتی که گوشی اندروید گرفتم نرم افزار بانک ملی و پاسارگاد روش به راحتی نصب  و راه اندازی میشه اما نرم افزار موبایل سینا نسخه اندروید رو که نصب میکنم هر چقدر سعی میکنم وارد بشم فقط پیغام میده که [امکان برقراری ارتباط امن https در گوشی شما وجود ندارد] همه تنظیمات و تنظیمات گوشی رو چک کردم اما درست نشد به شعبه مراجعه کردم ولی کامند های بانک وقتی از موبایل بانک صحبت میکنم بد نگاه میکنن انگار تا حالا چیزی به این نام رو ندیدن و نشنیدن حالا من چه کار کنم با مرکز تماس سینا هم تماس گرفتم گفتن برو شعبه الان با توجه به استفاده زیادی که از خدمات الکترونیک بانکی میکنم دارم فکر میکنم حسابم رو ببرم یک بانک قویتر از از خدمات نوین مشکل رو حل کنید   به اطلاع می رساند شما می بایست موارد زیر را مورد بررسی قرار دهید البته در نظر داشته باشید برخی گوشی ها قابلیت ارتباط از https را ندارند و مشکل تنها با تغییر گوشی رفع می شود.


   1. اینترنت برای سیم کارت گوشی شما فعال باشد و بتوانید وارد یکی از سایتها بشود .

   2. اگر نسخه های قدیمی موبایل بانک در گوشی نصب شده باشد همه نسخه ها را حذف کرده و سپس نسخه جدید را از سایت بانک دریافت و نصب نمایید.

   3. در صورتی که  نرم افزار فیلتر شکن در گوشی خود در حال اجرا داشته باشید این برنامه مانع از اجرای نرم افزار موبایل بانک بر روی گوشی می شود که با قطع اجرای برنامه امکان ادامه مراحل میسر می شود.

   در صورت ادامه پیدا کردن مشکل با مرکز ارتباط به شماره 48052000-021 تماس حاصل نمایید تا مورد بررسی شود.

   برگشت به بالا
   با سلام چگونه میتوان شماره مشتری را پیدا کرد؟؟؟   شماره مشتری در دفترچه سپرده ثبت شده است و البته از طریق تماس با شعبه مربوطه نیز می توانید از آن اطلاع پیدا کنید.

   برگشت به بالا
   با سلام مفهوم واژه "ناخالص" در سامانه ساتنا چیست؟ چرا می گویند مبالغ ناخالص؟ ممنون   به اطلاع می رساند دو نوع تسویه وجود دارد :   


    1- تسویه خالص            2-تسویه ناخالص


   1- تسویه خالص:مبادله مبالغ (تسویه وجوه) بین بانکها و یا مشتریان حاصل تفاوت مبالغ بدهکاری و بستانکاری می باشد . همانند تسویه پایا ، شتاب و کلر : که تسویه بین بانکها به صورت موردی نمی باشد بلکه مبلغ خالص بین بانکها مبادله می شود.


   2- تسویه ناخالص:در این حالت مبادله وجوه بین بانکها و مشتریان به صورت مورد به مورد می باشد.


   لذا مفهوم واژه ناخالص در سامانه ساتنا به این علت می باشد که دستور پرداختها به صورت موردی تسویه می شوند.


   لازم به توضیح می باشد که واژه "آنی" به معنای انتقال آنی وجه برای مشتری نمی باشد بلکه بدین معناست که اگر دستور پرداختی وارد سامانه ساتنا بانک مرکزی شود در صورت کفایت موجودی بانک به لحظه تایید می شود و اگر موجودی کافی نباشد ، دستور پرداخت تا تامین موجودی در صف انتظار باقی می ماند.


    

   برگشت به بالا
   منظور از رمز عبور و نام کاربری در همراه بانک کدام است؟   برای استفاده از سامانه های الکترونیک بانک، نام کاربری و رمز عبور در اختیار کاربران قرار داده می شود که با ورود آن می توان به سامانه مورد نظر از جمله همراه بانک ورود و از خدمات آن استفاده کرد.

   برگشت به بالا
   با سلام ، من یک حساب در بانک سینا دارم ، خودم هم در خارج از ایران زندگی میکنم . چطوری میتونم از طریق اینترنت حساب رو کنترل کنم و ایا در خارج ممکن هست که - بتونم تقاضای اینترنت بانک بکنم ،؟ لطفا راهنمایی بفرمایید. با تشکر : هـ . ک . ک    


   امکان دسترسی به اینترنت بانک سینا از تمام نقاط فراهم می باشد و البته مستلزم مراجعه صاحب سپرده یا وکیل ایشان (به همراه وکالتنامه محضری) جهت دریافت رمز مربوطه از شعب بانک سینا می باشد ."

   برگشت به بالا
   سلام-خسته نباشید منوی کارپوشه اینترنت بانک چ کارهایی رو انجام میده؟؟؟    


   کاربردهای کارپوشه اینترنت بانک را می توانید با کلیک بر روی اینجا مطالعه نمایید.

   برگشت به بالا
   من مدیریت دفتر پیشخوان دولت هستم و یکبار از درگاه سامانه تبادل الکترونیکی بانک سینا با دفاترپیشخوان دولت (www.dpd.ir) با رمز عبور کد ملی خود وارد شدم و رمزعبورم را تغییر دادم اما حالا فراموش کردم لطفا مرا راهنمایی کنید.   لطفا در این مورد با شماره تلفن 48052000-021 مرکز مشتریان بانک سینا تماس حاصل نمایید.

   برگشت به بالا
   سلام می خواستم بدانم می شود اینترنتی حساب باز کرد   بله با استفاده از لینکی که در زیر قرار داده شده می توانید نسبت به افتتاح حساب به صورت اینترنتی اقدام نمایید.   سامانه افتتاح حساب اینترنتی

   برگشت به بالا
   آیا میتوانم از عابر بانک سینا کارت هدیه سینارو نقد وصول کنم؟   بله این امکان وجود دارد.

   برگشت به بالا
   چرا نباید کارت بانک را کنار وسایل الکترونیکی گذاشت؟   چون میدان مغناطیسی ایجاد شده در اطراف این وسایل ممکن است بر روی کارت اثرگذار بوده و آن را غیرفعال نماید.

   برگشت به بالا
   رمز اینترنت بانکم یادم رفته چه بکنم؟   برای دریافت رمز مجدد اینترنت بانک، مراجعه به نزدیکترین شعبه بانک سینا الزامی است.

   برگشت به بالا
   باسلام آیا به طریق غیرحضوری هم امکان فعال نمودن سیناکارت غیرفعال شده(به دلیل دادن رمز اشتباه)وجود دارد؟ (منظور تلفنی یا اینترنتی)   برای فعال سازی مجدد سیناکارت مراجعه مجدد به شعبه الزامی است.

   برگشت به بالا
   در صورت فراموش کردن رمز همبانک چه کنیم؟   برای دریافت مجدد رمز همبانک، مراجعه مجدد به شعبه الزامی است.

   برگشت به بالا
   سامانه چکاوک چیست و چه زمانی در بانک سینا راه اندازی می شود؟   سامانه چکاوک سامانه مدیریت چک می باشد. در این سیستم برخلاف نظام فعلی که در آن فیزیک چک ها از بانک بستانکار به اتاق پایاپای اسناد بانکی ارسال و اتاق نیز فرایند تبادل آن با بانک و اعلام به بانک بستانکار را انجام می دهد، به جای لاشه چک، تصویر پشت و روی چک و همچنین داده های چک بصورت انفرادی جهت بررسی در بانک بدهکار به سامانه چکاوک انتقال و از این طریق به بانک صادر کننده منتقل شده و در صورت تایید، این سیستم نسبت به تولید دستور برداشت مستقیم اقدام می نماید و اطلاعات آن را جهت تسویه در اختیار سامانه پایاپای چک قرار می دهد و چک به صورت روزانه بررسی و اقدام می گردد. ضمنا طرح مذکور در بانک سینا نیز مطابق با زمانبندی بانک مرکزی پیاده سازی گردیده است.

   برگشت به بالا
   سلام من در مورد حواله های پایا و ساتنا سوال دارم: 1)انتقال وجه ساتنا:‌ حداقل مقدار انتقال وجه بین بانکی در هر بار جابجایی مبلغ ١٥٠,٠٠٠,٠٠٠ ریال می باشد. همچنین سقف انتقال وجه بین بانکی در یک روز از هر حساب مبلغ ٥٠٠,٠٠٠,٠٠٠ ریال می باشد. ضمناً سقف مجموع برداشت های صورت پذیرفته از هر حساب در یک روز اعم انتقال وجه درون بانکی، انتقال وجه بین بانکی (ساتنا یا پایا) یا پرداخت اقساط تسهیلات مبلغ ٣,٠٠٠,٠٠٠,٠٠٠ ریال می باشد. 2)انتقال وجه پایا:‌ هر بار تا مبلغ 000ر000ر50 ریال و سقف روزانه انتقال وجه 000ر000ر150 ریال. مشکل اول اینجاست که حالا از طریق وب سایت میخوام حاله ساتنا بفرستم حداقل مبلغ ساتنا 15 میلیون تومان هست اما سقف مبلغ تعیین شده در اینترنت بانک بانک 3 میلیون تومان هست !!!!!!!! حالا پس این منوی سانتا در اینترنت بانک چه کاربردی داره؟؟!! مشکل دوم هم در مورد پایا باز به همین شکل هست پایا تا 15 میلیون تومان و هر مرتبه 5 میلیون تومان هست اما باز هم از اینترنت بانک نمیشه بیشتر از 3 میلیون جابه جا کرد!!؟؟؟ میشه این رو توضیح بدید؟ آیا فرمی وجود داره با مراجعه به شعبه تکمیل کنم و سقف حواله ساتنا و پایا رو تا روزی حداقل 50/000/000 تومان افزایش بدم؟ با تشکر   بله  برای افزایش سقف انتقال وجه بین بانکی نیاز به تکمیل فرم و نمونه امضا است که به شعبه مراجعه فرمایید.

   برگشت به بالا
   چگونه می شود از طریق اینترنتی نسبت به پرداخت اقساط تسهیلات اقدام نمود؟   با سامانه های مختلفی امکان پرداخت اینترنتی اقساط بانک سینا وجود دارد که عبارتند از:   • اینترنت بانک

   • اینترنت بانک همراه

   • موبایل بانک مبتنی بر GPRS و Wifi (نرم افزار مربوطه با توجه به نوع سیستم عامل تلفن همراه از بخش خدمات بانکداری الکترونیک ، منوی موبایل بانک در وب سایت بانک سینا قابل دسترسی است)

   • منوی مدیریت پرداخت در صفحه اصلی وب سایت بانک سینا

   برگشت به بالا
   آیا در اینترنت بانک سینا امکان افتتاح حساب کوتاه مدت جدید و همچنین اتصال و قطع اتصال حساب فرعی به سینا کارت امکان پذیر است یا نه؟

   1- امکان افتتاح سپرده کوتاه مدت جدید در اینترنت بانک وجود دارد.

   2- امکان اتصال و قطع حساب فرعی به سینا کارت در اینترنت بانک وجود دارد ( حداکثر یک سپرده اصلی و دو سپرده فرعی )
   برگشت به بالا
   چند سال است که در سوئد زندگی میکنم. در حدود پانزده سال پیش در بانک شما حساب سپرده بلند مدت باز کردم. حال تصمیم گرفتم که همین کار را دوباره انجام دهم. چگونه؟ سوال من این است که ایا شما اینترنت بانک دارید. آیا می توانم خود به حساب سپرده پول بزارم. آیا می شود به حسابم در کشور دیگر دسترسی داشته باشم.    امکان  ورود به اینترنت بانک و استفاده از خدمات آن برای مشتریان خارج از کشور نیز فراهم است . بدین منظور لازم است خود و یا وکیل مشتری رمز مربوطه را از شعبه دریافت نموده  تا از خدمات اینترنت بانک بهره مند شوند . شایان ذکر است علاوه بر افتتاح سپرده بلند مدت امکان استفاده از بیش از 50 نوع خدمت در اینترنت بانک وجود دارد .

   در خصوص اطلاع از خدمات اینترنت بانک می توانند به سایت بانک سینا ،www.sinabank.ir  مراجعه نمایند .

   برگشت به بالا